Ahmet mümtaz taylan
Yüklə 4.9 Kb.
tarix23.04.2016
ölçüsü4.9 Kb.
AHMET MÜMTAZ TAYLAN:

SİNEMA VE TİYATRO YAPMAK AYRICALIK DEĞİLDİR!

TRT Türk’te yayınlanan Film Arası programına konuşan Ahmet Mümtaz Taylan, sinema ve tiyatro yapmanın tek başına ayrıcalık olmadığını söyledi. Öfkenin haklılık işareti sayılmaması gerektiğini belirten Taylan, Yılmaz Güney için de ‘hala aşılamamış bir sinemacı’ dedi.

TRT Türk’te yayımlanan haftalık sinema programı Film Arası’na konuşan oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programda Suat Köçer’in sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, sinema ve tiyatro yapmanın tek başına bir ayrıcalık olmadığını söyledi. Öfkenin haklılık işareti sayılmaması gerektiğini belirten Taylan, Yılmaz Güney için de ‘Ona hayranlık duyuyorum. Hala aşılamamış bir sinemacıdır’ dedi.

İşte, Ahmet Mümtaz Taylan’ın konuşmasından bazı bölümler;

YILMAZ GÜNEY’E HAYRANIM

Yol, her Türk sinemasever için önemli bir film, Yılmaz Güney de benim hayranlık duyduğum bir sinemacıdır. Yılmaz Güney’in hala aşılamamış olduğunu düşünüyorum. Onu aşmaya açık sinemacılarımız var, umarım önleri açık olur. Yılmaz Güney, sinemamızın çok büyüklerinden biridir.ÖFKE HAKLILIĞIN İŞARETİ OLMAMALI

Twitter’ı etkili bir biçimde kullanmaya dikkat ediyorum. Bu kovalamak manasında değil ama orada söylediğim sözün, önerilerimin, itirazlarımın, tonuna, rengine mümkün olduğu kadar dikkat ediyorum. Bir gerilim yaratmadan, bir yurttaş olarak, kızgın ve öfkeli olduğum zamanlar da oluyor. Ama orada da, öfkemi haklılığımın bir işareti olarak kullanmamaya dikkat ediyorum. Bazen öfkeli olduğunuz kadar haklı olmayabilirsiniz.SİNEMA VE TİYATRO YAPMAK AYRICALIK DEĞİLDİR

Mesleklerin kendi başlarına çok yüceltilmesi anlamlı değil. Hele bir de işin sahibi ise bunu yapan, onu küçülten bir şeydir bu. Her meslek önemlidir. Yerinde ve doğru yapılıyorsa, anlamlı ve üzerinde konuşulabilir. Sinema yapmak, tiyatro yapmak, başlı başına yapanı diğerlerinden ayıran, özel bir yere koyan bir şey olmamalı.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə