Özel burç anadolu iletiŞİm meslek lisesi




Yüklə 27.9 Kb.
tarix25.04.2016
ölçüsü27.9 Kb.
ÖZEL BURÇ ANADOLU İLETİŞİM MESLEK LİSESİ
Nema Eğitim Şirketleri’nin kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk özel iletişim meslek lisesi; “Özel Burç Anadolu İletişim Meslek Lisesi” öğrencilerine mesleki alanda kaliteli, teorik ve uygulamalı eğitim vermektir.
1994 yılında, Özel Burç Safiye Sultan Lisesi ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye başlayan Burç Eğitim Kurumları, 2 Anadolu liseli, 2 Fen Lisesi, 1 İletişim Meslek Lisesi, 1 Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, 4 İlköğretim ve 3 Anaokulundan oluşmaktadır.
Burç Eğitim Kurumları; 'Gelecek Bugünden Başlar' bilinciyle, ferdiyet ve şahsiyet kazanmış, milli, insani ve ahlaki değerleri benimsemiş, insana, aileye ve çevreye saygıyı yaşam biçimi haline getirmiş, etkin, verimli öğretim tekniklerini kullanarak öz güven duygusunu geliştirmiş, sosyal ve kültürel oluşumlar içinde yer alabilen, çağıyla barışık bireyler yetiştirmek için çalışmaktadır.
Bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal alanları ile öğrencilerinin sosyal yönden gelişimini destekleyen Burç Eğitim Kurumları bünyesinde badminton, AB ve İngilizce, sinema, gazetecilik, yüzme, plates, fimo, snowboard, eskrim, binicik, sportif tırmanış, proje geliştirme gibi 70’i aşkın kulüp aktif olarak faaliyet göstermektedir.
Burç Eğitim Kurumları; Tenis Kortları, basketbol, voleybol, futbol sahaları, yüzme havuzu, Buz Pateni alanları ile öğrencilerinin sportif, konferans salonları, müzik ve resim atölyeleri, multi-medya salonları ile öğrencilerinin sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.
Teknolojik gelişimi yakından takip eden Burç Eğitim Kurumları Radyo, Televizyon ve Fotoğraf Stüdyoları, Gazetecilik ofisi, bilgisayar ve gözlem laboratuarları ile öğrencilerine yeni yöntem ve teknik programları uygulama imkânı sunmaktadır.
BURÇ EĞİTİM KURUMLARI BÜNYESİNDEKİ OKULLAR:
Özel Burç Anadolu İletişim Meslek ve Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi

Özel Burç Safiye Sultan Anadolu & Fen Lisesi

Özel Burç Anadolu & Fen Lisesi

Özel Bahçelievler Burç İlköğretim Okulu

Özel Başakşehir Burç İlköğretim Okulu

Özel Burç İlköğretim Okulu (Florya Şubesi)

Özel Burç Gülten Nakipoğlu İlköğretim Okulu

Özel Burç Başakşehir Anaokulu

Özel Burç Anaokulu (Florya Şubesi)

Burç Koleji Özel Burç Anadolu İletişim Meslek Lisesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek “İletişim Ödülleri” medya dünyasının en iyilerini ödüllendirmek düşüncesiyle ortaya çıktı.
Geleceğin iletişimcilerini yetiştirmeyi amaçlayan Burç Koleji, iyi olanları alkışlamak amacıyla altı yıl önce “İletişim Ödülleri”ni sahipleriyle buluşturmaya başladı. Başlangıçta Burç Koleji öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin görüşü alınarak belirlenen ödüller, son üç yıldır yapılan kamuoyu yoklamasının sonuçlarına göre değerlendiriliyor.


  • 8. İletişim Ödülleri 45 ilde 4.000 kişi üzerinde uygulanan anket sonucuna göre

  • 7. İletişim Ödülleri, 40 ilde 4.386 kişi üzerinde uygulanan anket sonucuna göre

  • 6. İletişim Ödülleri: 20 ilde, 5.200 kişi üzerinde uygulanan anket sonucuna göre,

  • 5. İletişim Ödülleri: İstanbul genelinde, 5.112 kişi üzerinde uygulanan anket sonucuna göre,

  • 4. İletişim Ödülleri: Öğrenci, öğretmen, veli, okul aile birliği anket sonuçlarına göre

  • 3. İletişim Ödülleri: Öğrenci, öğretmen, veli, okul aile birliği anket sonuçlarına göre

  • 2. İletişim Ödülleri: Öğrenci, öğretmen, veli, okul aile birliği anket sonuçlarına göre

  • 1. İletişim Ödülleri: Öğrenci, öğretmen, veli, okul aile birliği anket sonuçlarına göre

8. İLETİŞİM ÖDÜLLERİ
ARAŞTIRMANIN AMACI

8. İletişim Ödülleri Saha Çalışması, “Özel Burç Anadolu Meslek Lisesi 8. İletişim Ödülleri” kapsamında 2010 sezonu radyo, televizyon ve yazılı basında en çok beğenilen kişilerin isimlerini belirlemek amacıyla yapılmıştır.


ARAŞTIRMANIN TARİHİ

Bu çalışma Aralık 2010 - Ocak 2011 tarihleri arasında yapılmıştır.


ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ

Araştırmada kantitatif araştırma yöntemi ve bu yöntemin yüz yüze anket tekniği uygulanmıştır.


ARAŞTIRMANIN ÖRNEKLEMİ

Araştırma 45 ilde 4 bin kişiyi kapsamaktadır.


Araştırmamızda GENAR partner şirketimiz olarak çalışmıştır.

Bu yıl 8.si düzenlenen iletişim ödüllerinde şimdiye kadar ödül alanlar;

Nuriye Akman, Taha Akyol, Mehmet Altan, Dr. Cüneyt Ülsever, Umur Talu, Çetin Çiftioğlu, Kenan Işık, Ayşenur Yazıcı, Ahmet Tezcan, Ahmet Böken, Meryem Akbal, Sırrı Er, Dr. Reşit Haylamaz, Nevval Sevindi, Mustafa Çalışan, Mehmet Barlas, İbrahim Karayeğin, Adil Kılınç, Dilek Sabancı, Cem & İklim Karaca, Gülay Öztürk, Nazlı Ilıcak, Mehmet Gündem, Mehmet Ocaktan, Selahattin Sevi, Turgay Şeren, Necati Kola, Ahmet Gül, Selda Akkor, Prof.Dr. Mim Kemal Öke, Hüseyin Gülerce, Jülide Ateş, Melih Meriç, Tolga Gariboğlu, Asım Yıldırım, İsrafil Kuralay, Ahmet Özhan, Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne, Nuray Mert, İskele Sancak, Uğur Dündar, Selim İleri, Servet Kabaklı, Hadi Özışık, Köprü, Derya Baykal, Ahmet Taşgetiren, Akbank, Gonca, Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Stadyum, Mustfa AArmağan, Kürşat Bayhan, Saim Orhan, Mustafa Özcan, Salih Zengin, Mansur El Sabah, Yavuz Bahadıroğlu, Yüksel Evsen, Mehmet Gündem, Kimse Yok mu?, Belkıs Özener, Kemal Gülen, Melahat Abbosova, Ekrem Dumanlı, Emre Aköz, Perihan Mağden, İskender Pala, Aykut Işıklar, Ali Ünal, İbrahim Özdabak, Güntay Şimşek, Mehmet Gündem, Harun Tokak, Erhan Çelik, Banu Güven, Yaprak Dökümü, Cengiz Toroman, Yeşil Elma, 24 TV, 90 Dakika, Türksoy’la İpekyolu, Komedi Dükkanı, Akıl Defteri, Bedirhan Gökçe, Mavera Sohbetleri, 70 Milyon Tek Yürek-Turkcell, 120, Mahsun Kırmızıgül, Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, Gürkan Vural, Günay Afandiyave, Zihni Göktay, Ercan TopçuAhmet Altan İclal Aydın, Rıdvan Dilmen, AA Fotoğraf Servisi, Zaman Gazetesi Yılın Ekleri, netgazete.com, KralFM, Gezegen Mehmet, Saniye Öztürk, Medya Müfettişi, Ayna, Sıra Dışı, Ezel, İrfan Değirmenci ile Çalar Saat, Kanal D Ana Haber Bülteni, Cüneyt Arkın, Zekai Tunca, İzzet Günay, Elif Şafak, Pakize Suda, Ercan Arslan, Salih Memecan, Bergüzar Korel, Kurtlar Vadisi Pusu, Fuat Kozluklu, Esra Erol’la Evlen benimle, Saba Tümer’le Bu Gece, Ortak Akıl, Yumurcak TV, Levent Öztürk, Güray Ervin, Hilmi Hacaloğlu, Cumhur Çatkaya, Dinle Neyden, Ali Şentürk (Afrikalı Ali), Meslek Lisesi Memleket Meselesi, haber7.com, Bülent Arınç, 1453 Panoramik Müze, Bagdad Amreyev, Yücel Çakmaklı, Toron Karacaoğlu, Prof Dr. Orhan Kural, Recep Ali Topçu, İhsan Kabil



7. İLETİŞİM ÖDÜLLERİ
Sunucuları: Hande Kazanova & Ziya Kürküt


  1. Ahmet ALTAN (Yılın Köşe Yazarı - Taraf Gazetesi)

  2. İclal AYDIN (Yılın Aktüel Yazarı - Vatan Gazetesi)

  3. Rıdvan DİLMEN (Yılın Spor Yazarı - Milliyet Gazetesi)

  4. Abdurrahman Antakyalı (Yılın Fotoğrafçısı - AA)

  5. Mehmet Baransu (Yılın Muhabiri - Taraf Gazetesi)

  6. Cuma, Cumaertesi, Pazar (Yılın Ekleri - Zaman Gazetesi)

  7. Netgazete.com (Yılın İnternet Portalı)

  8. Kral FM (Yılın Radyosu)

  9. Gezegen Mehmet (Yılın Radyo Programcısı - Kral FM)

  10. Saniye Öztürk (Yılın Kültür Sanat Programı - Burç FM)

  11. Stadyum (Yılın Spor Programı -TRT)

  12. Medya Müfettişi (Yılın Özgün Haberciliği (TRT)

  13. Ayna (Yılın Gezi Programı - STV)

  14. Sıra Dışı (Yılın Aktüel Programı - Ülke TV)

  15. Ezel (Yılın Dizisi - Ay Yapım)

  16. İrfan Değirmenci ile Çalar Saat (Yılın Sabah Haberleri)

  17. Kanal D Ana Haber (Yılın Haber Programı)

Onur Ödülleri

  1. Cüneyt Arkın (Sinemaya Katkı)

  2. Zekai Tunca (Müziğe Katkı)

  3. İzzet Günay (Sinemaya Katkı)

6. İLETİŞİM ÖDÜLLERİ ÖDÜL KAZANANLARIN LİSTESİ
Sunucuları: Ercan Akışık &Deniz Şafak


  1. Yılın Köşe Yazarı: Ali BULAÇ (ZAMAN)

  2. Yılın Spor Yazarı: Rıdvan DİLMEN (MİLLİYET)

  3. Yılın Kültür Sanat & Edebiyat Yazarı: Elif ŞAFAK (ZAMAN)

  4. Yılın Aktüel Yazarı: Pakize SUDA (HABER TURK)

  5. Yılın Foto Muhabiri: Ercan ARSLAN (MİLLİYET)

  6. Yılın Karikatüristi: Salih MEMECAN (SABAH)

  7. Yılın Oyuncusu: Bergüzar KOREL (KANAL D / BİNBİR GECE)

  8. Yılın Yerli Dizisi: Kurtlar Vadisi Pusu (SHOW TV)

  9. Yılın Haber Spikeri: Fuat KOZLUKLU (ATV)

  10. Yılın Gündüz Kuşağı: Esra EROL (STAR TV)

  11. Yılın Sabah Haberleri: Çalar Saat - İrfan DEĞİRMENCİ (FOX TV)

  12. Yılın Gece Kuşağı: Saba Tümer’le Bu Gece (HABER TÜRK)

  13. Yılın Sohbet (Tartışma) Programı: Ortak Akıl (24 TV)

  14. Yılın Gezi & Belgesel Programı: Ayna (STV)

  15. Yılın Tematik Kanalı: YUMURCAK TV

  16. Yılın Habercileri: Levent Öztürk, Güray Ervin (HABER TÜRK), Hilmi Hacaloğlu, Cumhur Çatkaya (NTV)

  17. Yılın Yerli Sinema Filmi: Dinle Neyden (PNS FİLM)

  18. Yılın Radyo Programcısı: Ali Şentürk (Afrikalı Ali) - KRAL FM

  19. Yılın Halkla İlişkiler Projesi: Meslek Meselesi Memleket Meselesi - KOÇ HOLDİNG

  20. Yılın İnternet Haber Portalı: haber7.com

  21. Yılın Haber Ajansı - Yerel Network (CİHAN)

  22. Onur Ödülü: Türk Diline Hizmetlerinden Dolayı: Bülent ARINÇ

  23. Onur Ödülü: 1453 Panoramik Müze’den Dolayı: İBB

  24. Onur Ödülü: Ülkelerarası İletişime Katkılarından Dolayı: Kazakistan Büyükelçisi Bagdad Amreyev

  25. Onur Ödülü: Sinemaya Hizmetlerinden Dolayı: Yücel ÇAKMAKLI

  26. Onur Ödülü: Tiyatroya Hizmelerinden Dolayı: Toron KARACAOĞLU

  27. Onur Ödülü: Toplumsal Değerlere Hizmetlerinden Dolayı: Prof. Dr. Orhan KURAL

  28. Onur Ödülü: Eğitime Hizmetlerinden Dolayı: Recep Ali TOPÇU


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə