Kazim yildiz
Yüklə 8.45 Kb.
tarix27.04.2016
ölçüsü8.45 Kb.
TÜFAD”IN “YILDIZ”LI GÜNÜ…

Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şubesinin (TÜFAD) birlikte düzenlediği “KAZIM YILDIZ” Bölgesel Zorunlu Gelişim Semineri dün Atatürk Stadı Hakemler Derneğinde yapıldı.

Bende bu güzel güne davetli idim. Doğrusu çok sevdiğim Kazım YILDIZ Kaptanımı böyle bir anlamlı günde yalnız bırakmayı aklımdan bile geçiremezdim.

Öncelikle İzmir TÜFAD Başkanımız Sayın Dr. Şaban Acarbay ve yönetimine, çok yakından tanığım, takım arkadaşım, abim, kaptanım olan böyle güzel bir ismi seminere vererek, onurlandırdıkları için teşekkür ediyorum.

Dün, konuklar arasında, yurt genelinde 56 şubesi ve de 18.000 üyesi bulunan derneğimizin Genel Başkanı İsmail DİLBER ön sırada yerini almıştı. Bu seminerler sezon sonlarında her yörede rutin olarak yapılır. İşin doğrusu İsmail DİLBER başkanımızın konuğumuz oluşu bende çok hoş bir duygu yarattı… İzmir’i seçtiğiniz için teşekkürler Başkanım.

Salondaki konuklar arasında bizler gibi futbol sahalarında ömür tüketen spor yazarlarımızdan Okan YÜKSEL, Tayyar ÖZDEMİR, Ünal TÜMİN, Gürkan ERTAÇ’TA vardı.

Yarım asırdan fazla bu dost isimlerle spor sahalarında, değişik sportif toplantılarda hep beraber olduk. İnanıyorum ki “Bu ziyaretin temelinde, meslek anlayışından öte bir Kazım YILDIZ sevgisi var.” "Kazım Kaptanım buna layık beyler”.

Size de teşekkürler usta kalemler…

Bu anlamlı seminerde gün boyu Ömer KANER ve Adnan ÖZBAĞCI Hocalarımız “Fair Play, Etik değerler, Antrenman içeriği, eğitim…” konularında üyelerimize bilgiler sundular…

Seminerde Ömer Hocamız Fair Play ve Etik derken, ben yıllar öncesi sportif anılarıma dalıp gittim. Bu arada söz alarak günün anlamına yakışan bir Kazım YILDIZ’LI spor anımı konuklarla paylaştım;

“İstanbul’da Rami Amatör takımında oynarken 1960 senesinde genç milli kadroya alınmıştım. Bir aylık Viyana turnuvası dönüşünde ben Feriköy’e transfer oldum. O yıllar da İzmir e Altay-Feriköy maçına gelmiştik. Altay kaptanı Kazım abi idi.

Alsancak Stadında Varol abiye ilk golü ben atmıştım. Maçı Feriköy 4-1 kazanmıştı. Ortam bayağı gerilmişti. Maç bitiminde çekinerek kontrollü olarak tünele doğru yürümeye başladım.

Hiç unutmam “Benim o , genç milli çocuk mantığımla maç içinde çok karşılaştığım, Kazım Kaptan oyun bitiminde hep üzerime geliyordu. Çıkış tüneline geldiğimizde sıkışmıştım. O sert ifadeli Altaylı eliyle başımı okşayıp “Bırak bir iki kafada biz vuralım" demez mi!

İşe bakın siz? Kendi sahasında 4 golle yenilen Büyük Altay'ın kaptanı Kazım YILDIZ maç sonrası beni tebrik edip, gururlandırıyor… Sene 1961…

Yıl 2014. Ömer KANER kardeşimiz dün İzmir TÜFAD seminerde Etik diyor, Fair Play diyor. "Ammaaa” Bir ömür tükettiğim futbol ortamının tadı kaçtı hocam. Bana göre azıttık işleri? Kupa, UEFA, Şike, Küfür, Cezalar… Politika bile girdi aramıza?

Eskiler “Fazla para huzur bozar” derdi. O da var bence? Sosyal yapımızın, sporumuzun acil tedaviye ihtiyacı var sanırım… Bana göre "Seminerin, zamanlaması da, teması da mantıklı seçilmiş?”

Ömer kardeşim; "Eskiden bizim kitabımızda, Fair Play hiç yoktu.”. Bizler “Delikanlı, efendi, hak yemez, adil insan, ahlaklı, temiz kalpli, adam gibi adam dedik hep… Bence şu sıra tedavülden kalkan o kitabın içeriği çok güzeldi hani!

Kazım YILDIZ abimiz de benim gönlümde ki o kitapta yerini daima korudu arkadaşlar...Mahmut EVREN

Teknik Direktör15.5.2014


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə