Hassas Dokunuşlar
Yüklə 8.07 Kb.
tarix22.04.2016
ölçüsü8.07 Kb.


Polis Memuru Şahin Adatepe’den “Hassas Dokunuşlar” Sergisi
İnegöl Belediyesi’nin destekleri ile Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis memuru Şahin Adatepe’nin, su kabağından yaptığı hat, oyma ve işleme armatürlerin bulunduğu “Hassas Dokunuşlar” sergisi, izlenime açıldı. Birbirinden güzel 35 eserin yer aldığı sergiden elde edilecek gelirin, engelliler yararına kullanılacağı bildirilirken, serginin 18-28 Şubat 2014 tarihleri arasında izlenime açık kalacağı kaydedildi.
Kültür sanat ve gençlik merkezinde gerçekleştirilen sergi açılışı öncesi bir konuşma yapan Şahin Adatepe, internetten gördüğü bir objeden esinlenerek bu işe başladığını kaydetti.
Su kabağı çalışmasını yaklaşık 6 aylık bir çalışma ile oluşturduğunu belirten Adatepe; sergide satılacak ürünlerin gelirlerini engelliler için kullanacağını söyledi.
Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Aksoy ise, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren polis memurunu, mesleğinin yanı sıra bu tarz aktivitelerde bulunmasından dolayı kutlayarak, sanat hayatında başarılar diledi.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş: “Polis memuru arkadaşımız Şahin Adatepe’nin “Hassas Dokunuşlar” adlı kişisel serginin açılışını gerçekleştirmek üzere burada bulunmaktayız. Sergide; Hat, Oyma, işleme eserlerin yer aldığı 35 adet çalışma, obje mevcut. İnegöl Belediyemizin katkılarıyla gerçekleştirilen ve açılışını yaptığımız sergiyi İnegöllü vatandaşlarımız Şubat sonuna kadar Gençlik Merkezimizde ziyaret edebilirler. Sergideki birbirinden güzel eserler, arzu edilenler için satışa sunulacaktır. Engelliler yararına gerçekleştirilen bu sergiden elde edilen gelirini de arkadaşımızın engelli vatandaşlara bağışlayacak olması bu sergiyi daha bir anlamlı kılmakta. Arkadaşımızın bizde bir engelli olabiliriz fikrinden yola çıkarak gerçekleştirdiği sergideki eserlerin de İnegöl’de ilk olduğunu, farklı bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Şahin Adatepe Bey’i kutluyor, serginin hayırlı olmasını dileyerek tüm İnegöllüleri sergiyi ziyarete davet ediyorum” dedi.

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə