Beyin Araştırma Derneği 2008 Proje Destek, Seyahat ve Eğitim Bursu ve Yayın Teşvik Programı
Yüklə 20.15 Kb.
tarix21.04.2016
ölçüsü20.15 Kb.
Önemli Duyuru

Beyin Araştırma Derneği 2008 Proje Destek, Seyahat ve Eğitim Bursu ve Yayın Teşvik Programı


Beyin Araştırma Derneği (BAD), 2008 Proje Destek, Seyahat ve Eğitim Bursu ve Yayın Teşvik Programı için elektronik başvurularınızı 1 Mayıs 2008 tarihine kadar beklemektedir. 1 Mayıs 2008 tarihine kadar elektronik başvuru yapıldıktan sonra, başvuru dosyasının tüm imzalı belgeleri içerecek şekilde tek nüsha olarak hazırlanıp en geç 10 Mayıs 2008 tarihine kadar dernek sekreterliğine posta ile gönderilmiş olması gerekmektedir.
Başarılar dileriz,
BAD Yönetim Kurulu


Proje Destek Programı


Bu programın amacı Türkiye’de gerçekleştirilecek temel veya klinik nörobilim araştırma projelerine destek sağlamaktır.
Jüri :

İsmail Hakkı Ulus

Rüştü Onur

Görsev Yener

Safiye Çavdar

Güher Saruhan-Direskeneli


1. BAD-Novartis Proje Desteği 8000 YTL

2. BAD-Lundbeck Proje Desteği 7000 YTL

2. BAD-Pfizer Proje Desteği 6500 YTL

3. BAD-Boehringer Ingelheim Proje Desteği 5500 YTLBaşvuru Koşulları


 1. Projenin Türkiye’de bir üniversite veya eğitim hastanesi bünyesinde yapılacak olması.

 2. Beyin Araştırmaları Derneği WEB sitesinde (www.bad.org.tr) bulunan Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) Proje Önerisi formunun ve Özgeçmiş formunun eksiksiz olarak doldurulması ve 1 Mayıs 2008 tarihine kadar elektronik ortamda iletisim@bad.org.tr adresine gönderilmesi. (Not: Projeleriniz ulaştığında e-posta adresinize projenin alındığına dair bir onay mesajı gönderilecektir. İki gün içinde bu mesaj elinize geçmediği taktirde demiralp@istanbul.edu.tr adresinden veya dernek telefonlarından bize ulaşınız.)

 3. Proje Öneri Formunda deney hayvanlarının kullanıldığı projeler ve klinik araştırma projeleri için Etik Kurul onayının alındığının veya Etik Kurula başvuru yapılan tarihin mutlaka belirtilmesi.

 4. Tüm proje dosyasının imzalı kağıt kopyası ve gerekli durumlarda Etik Kurul onayının tek kopya olarak en geç 10 Mayıs 2008 tarihine kadar dernek sekreterliğine posta ile ulaştırılması gereklidir.

 5. Proje bitiminde proje kapsamında yapılan yayınların kopyalarıyla birlikte sonuç raporunun elektronik olarak iletişim@bad.org.tr adresine veya posta ile dernek sekreterliği adresine gönderilmesi gereklidir.

 6. Çalışma yayınlandığında teşekkür bölümünde desteğin belirtilmesi gereklidir.

 7. Belirtilen süre içinde raporlarını sunmayanların bu burs/destek/teşvik programlarından birine daha sonra yapacakları başvurular kabul edilmez.

 8. Bir araştırıcı bir dönemde burs/destek/teşvik programlarından sadece birine başvuru yapabilir.

Seyahat ve Eğitim Bursu Programı


Bu bursun amacı temel veya klinik nörobilim alanında yeni bir teknik öğrenmek veya bir çalışma yapmak amacıyla kısa süreli olarak yurt dışına gitmek isteyen genç araştırıcıları desteklemektir.
Jüri:

Yücel Kanpolat

Çiğdem Özkara

Hüseyin Beydağı

Talat Kırış

Nuhan Puralı


1. BAD-Abdi İbrahim Seyahat ve Eğitim Bursu 3000 YTL

2. BAD-Abdi İbrahim Seyahat ve Eğitim Bursu 2000 YTL

3. BAD-Abdi İbrahim Seyahat ve Eğitim Bursu 2000 YTL

Başvuru Koşulları


 1. T.C. vatandaşı olmak.

 2. Türkiye’de bir üniversitede veya eğitim hastanesinde çalışıyor olmak.

 3. Temel veya klinik nörobilim alanında kurumunda uygulanmayan yeni bir tekniği öğrenmek veya bir araştırma yapmak amacıyla kısa süre yurt dışında çalışmayı amaçlamak.

 4. Bu programdan son üç yıl içinde yararlanmamış olmak.

 1. Araştırmacının 37 yaşın altında olması.

 1. Aynı amaçla başka bir burs almamak.

 2. Araştırmanın yürütüleceği kuruluşça davet edilmiş olmak.

 3. Planlanan çalışmada kullanılacak yabancı dili, araştırmayı yürütebilecek düzeyde bildiğini belgelendirmek.

 1. Beyin Araştırmaları Derneği WEB sitesinde (www.bad.org.tr) bulunan Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) Seyahat ve Eğitim Bursu başvuru formunun ve Özgeçmiş formunun doldurulması ve 1 Mayıs 2008 tarihine kadar elektronik ortamda iletisim@bad.org.tr adresine gönderilmesi. (Not: Projeleriniz ulaştığında e-posta adresinize projenin alındığına dair bir onay mesajı gönderilecektir. İki gün içinde bu mesaj elinize geçmediği taktirde demiralp@istanbul.edu.tr adresinden veya dernek telefonlarından bize ulaşınız.)

 1. Tüm proje dosyasının imzalı kağıt kopyası, davet mektubu, son akademik derecesini gösteren diploma, yabancı dil belgesi ve destek aldığı taktirde yurt dışı çalışma süresince kurumunca izinli sayılacağını belirten belgenin tek kopya olarak en geç 10 Mayıs 2008 tarihine kadar dernek sekreterliğine posta ile ulaştırılması.

 1. Proje bitiminde sonuç raporunun elektronik olarak iletişim@bad.org.tr adresine veya posta ile dernek sekreterliği adresine gönderilmesi gereklidir.

 1. Belirtilen süre içinde raporlarını sunmayanların bu burs/destek/teşvik programlarından birine daha sonra yapacakları başvurular kabul edilmez.

 2. Bir araştırıcı bir dönemde burs/destek/teşvik programlarından ancak birine başvuru yapabilir.Yayın Teşvik Programı


Bu programın amacı Türkiye’de temel veya klinik nörobilim alanında yüksek nitelikli araştırmalar yapan ve yayınlayan araştırıcıları desteklemektir.
Jüri:

Sara Bahar

Ray Guillery

Onur Güntürkün

Mustafa Uzan

Vahide Savcı


1. BAD- Gen İlaçYayın Teşviği 3000 YTL

2. BAD- Gen İlaç Yayın Teşviği 2000 YTL3. BAD- Jansen-Cilag Yayın Teşviği 1000 YTL

Başvuru Koşulları

 1. Araştırmanın temel ya da klinik nörobilim alanında gerçekleştirilmiş ve son 3 yıl içinde SCI – expanded kapsamındaki bir dergide yayına kabul edilmiş olması


 2. Araştırmanın tam metni

 3. Beyin Araştırmaları Derneği WEB sitesinde (www.bad.org.tr) bulunan Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) Bilimsel Yayınları Teşvik Programı başvuru formunun ve Özgeçmiş formunun eksiksiz olarak doldurulması ve yayının elektronik kopyası (pdf veya taranmış bir kopya) ile birlikte 1 Mayıs 2008 tarihine kadar elektronik ortamda iletisim@bad.org.tr adresine gönderilmesi. (Not: Projeleriniz ulaştığında e-posta adresinize projenin alındığına dair bir onay mesajı gönderilecektir. İki gün içinde bu mesaj elinize geçmediği taktirde demiralp@istanbul.edu.tr adresinden veya dernek telefonlarından bize ulaşınız.)

 4. Çalışmayı birden fazla araştırmacı gerçekleştirmişse, çalışmanın asıl yürütücüsü ya da yürütücüleri bu programa başvurabilir. Bu durumda diğer araştırmacıların bu programa başvuru hakkını başvuru sahibine devrettiklerini ve araştırmacının bu programa başvurusunu onayladıklarını bildiren bir belge başvuru dosyasına eklenmelidir.

 5. Tüm dosyanın imzalı kağıt kopyası, yayının kopyası ve diğer yazarların başvuruyu kabul ettiklerine dair imzalı belgenin tek nüsha olarak en geç 10 Mayıs 2008 tarihine kadar dernek sekreterliğine posta ile ulaştırılması gereklidir.

 6. Bir araştırıcı bir dönemde burs/destek/teşvik programlarından ancak birine başvuru yapabilir.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə