Bakı Musiqi Akademiyası Üzeyir Musiqi Gününə həsr olunmuş tədbir




Yüklə 60.27 Kb.
tarix10.04.2016
ölçüsü60.27 Kb.
Heydər Əliyev Fondu

Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi

18 - 29 sentyabr 2012-ci il

IV Üzeyir Hacıbəyli Beynəlxalq Musiqi Festivalı

18 sentyabr

11.00


Bakı Musiqi Akademiyası
Üzeyir Musiqi Gününə həsr olunmuş tədbir
19.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


IV Beynəlxalq Musiqi Festivalının açılış mərasimi
Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Dirijor
Rauf Abdullayev
Solist
Solenne Paidassi (violin, Fransa)

19 sentyabr
16.00
Ü.Hacıbəylinin ev muzeyi

(Ş.Əzizbəyov küçəsi, 67)


“Üzeyir evinin qonaqları”

layihəsi
Osman Əyyublu (violin)



Tofiq Şıxıyev (piano)

19.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


Köln Kamera Orkestri

(Almaniya)




20 sentyabr
16.00
Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi

(Niyazi küçəsi, 9/11)


Fortepiano musiqisi konserti

Nərgiz Əliyarova

19.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Dənizkənarı Milli Park)

SİGNUM” saksofon kvarteti

(Almaniya)
Blaj Kemperle

Erik Nestler

Alan Lujar

David Brand



21 sentyabr

16.00
Üzeyir Hacıbəylinin ev muzeyi

(Ş.Əzizbəyov küçəsi, 67)
“Üzeyir evinin qonaqları”

layihəsi
Furioso Quartet”


Səid Məmmədov (violin)

Süleyman Babakişizadə (violin)

Üzeyir Mahmudbəyli (viola)

Georgi İmanov (cello)

19.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor:
Əyyub Quliyev
Solistlər:
İlya Maksimov (piano, Rusiya)

ASHU (saksofon, ABŞ)

Kristof Kruaze (cello, Fransa)
22 sentyabr
19.00
Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

(Nizami küçəsi, 95)


Cakkomo Puççini

Canni Skikki” operası

(Azərbaycanda ilk ifa)
Dirijor:

Yalçın Adıgözəlov
Quruluşçu rejissor

Nikolay Tretyak (Ukrayna)

23 sentyabr

16.00
Üzeyir Hacıbəylinin ev muzeyi

(Ş.Əzizbəyov küçəsi, 67)
“Üzeyir evinin qonaqları”

layihəsi
Kamera musiqisi konserti


Solistlər:

Mustafa Mehmandarov (violin)

Nicat Məmmədov (fleyta)

Cəmilə Qarayusifli (violin)

Tural Tağıyev (trombon)

Elgün Ağazadə (violin)

Tural Quliyev (truba)

Kənan Mayılov (violin)
24 sentyabr
19.00

Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)



Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Dirijor
Ağaverdi Paşayev


Solistlər:
Anar Şuşalı (tenor)

İlahə Əfəndiyeva (soprano)

İlham Nəzərov (bariton)

Ramil Qasımov (tenor)

Sahib Paşazadə (tar)

Çinarə Mütəllibova (qanun)


25 sentyabr
15.00
Ağcabədi “Qarabağ” Muğam Mərkəzi
Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

Üzeyir Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun”
Quruluşçu rejissor

Hafiz Quliyev
16.00

Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi

(Niyazi küçəsi, 9/11)


Azər Rzazadə (tenor)

Müşfiq Quliyev (piano)


19.00

Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor:

Gürer Aykal (Türkiyə)
Solistlər:
Toğrul Qəniyev (violin)

Murad Adıgözəlzadə (piano)

Murad Hüseynov (piano)

26 sentyabr

14.00
Bakı Musiqi Akademiyası

(Şəmsi Bədəlbəyli, 98)
Bakı Musiqi Akademiyasının kamera orkestri
Dirijor
Tofiq Aslanov
Solistlər:

Nərgiz Əliyarova

Afaq Abbasova

Azər Rzazadə

19.00
Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

(28 May küçəsi, 17)
Contempo” ansamblı

27 sentyabr

15.00
Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

(Xaqani küçəsi,27)

Üzeyir Hacıbəyli və musiqili qəzəl janrının



Azərbaycanda inkişaf yolları”

elmi-praktiki konfrans

16.00


Üzeyir Hacıbəylinin ev muzeyi

(Ş.Əzizbəyov küçəsi, 67)


“Üzeyir evinin qonaqları”

layihəsi


Fortepiano triosu
Səidə Tağızadə (piano)

Cavad Tağızadə (violin)

Aleksey Miltıx (cello)

19.00


Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


Zaxar Bronun rəhbərliyi ilə beynəlxalq kamera orkestri

Solistlər:



Zaxar bron (violin)

Aleksandr Gilman (violin)

Elvin Hoca Qəniyev (violin)

Albert Skuratov (violin)

Yelizaveta Laskova (violin)

Stefan Tarara (violin)
28 sentyabr

16.00
Üzeyir Hacıbəylinin ev muzeyi

(Ş.Əzizbəyov küçəsi, 67)
“Üzeyir evinin qonaqları”

layihəsi
Kamera musiqisi konserti


Solistlər:

Nərgiz Hüseynova (violin)

Sabir Rəsulov (trombon)

Ceyla Seyidova (violin)

Məmməd Rəcəbli (klarnet)

Osman Əyyublu (violin, piano)

İsrafil Rəsulov (truba)

Fərid Feyzullayev (violin)

Ramiz Sevdiməliyev (marimba)

19.00


Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)


MOSKVA VİRTUOZLARI” kamera orkestri
BU GÜN VƏ SABAH”
Dirijor
Vladimir Spivakov
Solistlər:
Beynəlxalq müsabiqələr laureatları,

Vladimir Spivakov Beynəlxalq Fondunun təqaüdçüləri
Daniil Xaritonov Elvin Hoca Qəniyev Matvey Şerling

(piano) (violin) (saksofon)


29 sentyabr

19.00
Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

(Nizami küçəsi, 95)

Qara Qarayev

Yeddi gözəl” baleti




29 sentyabr

19.00


Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)



Qara Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri
Dirijor
Canluka Marçiano (İtaliya)
Solistlər:
Anna de la Veqa (fleyta, Argentina)

Şəhla Əlizadə (arfa)


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə