1konu taşinmaz hakkinda biLGİler 1Taşınmazın Tapu Kayıtlarına İlişkin Bilgiler
Yüklə 47.59 Kb.
tarix23.04.2016
ölçüsü47.59 Kb.


38.75465, 30.55816AFYONKARAHİSAR İLİ MERKEZ İLÇESİ GÜVENEVLER MAHALLESİ

ŞERİFEKUYUSU MEVKİİ 49 ADA 3 NO’LU PARSEL

TANITIM DÖKÜMANI


1KONU TAŞINMAZ HAKKINDA BİLGİLER

1.1Taşınmazın Tapu Kayıtlarına İlişkin Bilgiler
3.Tapu Sicil Kayıtları

Ana Gayrimenkulün

Bağımsız Bölümün

İli

AFYONKARAHİSAR

Pafta No

-

Niteliği

-

İlçesi

MERKEZ

Ada No

49

Arsa Payı

-

BucağıParsel No

3

Blok NoMahallesi

GÜVENEVLER

Niteliği

BAHÇELİ KARGİR MALZEME OFİSİ DEPOSU VE MÜŞTEMİLATI

Kat No

-

Köyü

-

Yüzölçümü

12.890,00Bağımsız Bölüm No

-

Sokağı

-

Yevmiye No

10892

Eklentisi

 

Mevkii

ŞERİFE KUYUSU

Cilt No

1

Tapu Belgesi Cinsi

Kat Mülkiyeti
Sınırı

PLANINDADIR

Sahife No

3

Kat İrtifakı

 

Tapunun edinme tarihi ve edinme sebebi

Cins tashihliTarih

14.07.2009

Edinme
sebebi


TRAMPA-TAKBİSE GEÇMEMİŞ BAŞKA MÜDÜRLÜKLERDE YAPILAN İŞLEMİNİN SİSTEME İŞLENMESİ

Kadastro tespitli
Arsa tapusu

 

Sahibi

Malikin Adı&Soyadı - Ünvanı

Hisse

MALİYE HAZİNESİ

1/1

Önceki
mülk
sahipleri


Son 3 yıldaki el değiştirme bilgileri

 

Malik değişikliği bulunmamaktadır.

TAKYİDAT BİLGİLERİ

4.Takyidat Kayıtları

07.05.2014 tarihinde saat 08:58 itibarıyla yapılan incelemeye göre değerleme konusu taşınmaz üzerinde herhangi bir şerh, beyan, ipotek, hak ve mükellefiyet kaydı bulunmadığı tespit edilmiştir.1.2Taşınmaz Adresi Ve Ulaşımı


Konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Merkez İlçesi, Güvenevler Mahallesi, Fatih Caddesi, 49 Ada 3 Parsel AFYONKARAHİSAR adresinde konumlanmaktadır.

Konu taşınmaz, Afyonkarahisar merkeze kuş uçuşu yaklaşık 400 m mesafede ve kuzey-doğusunda yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ nde batı istikametinde ilerlerken solda bulunan Fatih Caddesi’ ne dönülür. Ana taşınmaz bu noktada sol kolda yer almaktadır.

Konu gayrimenkul Afyonkarahisar İli, Merkez İlçesi, Güvenevler Mahallesi sınırları içerisinde ve Güvenevler Mahallesi’ nin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Söz konusu taşınmaz üzerinde Malzeme Ofisi Deposu, idari binası ve lojmanı bulunmaktadır.

Ancak yapı uzun süredir kullanılmamakta, bu sebeple harap durumdadır. Ana taşınmaz 4 katlıdır ve bodrum katı bulunmamaktadır. Çevresinde kamu hizmet binaları, AVM inşaatı ve Camii bulunmaktadır.

49 Ada 12 Parsel, Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminali’ ne yaklaşık 6 kilometre, Afyonkarahisar Merkeze yaklaşık 400 metre mesafededir. Tam karşısında yeni bir AVM inşaatı başlamış haldedir. Ayrıca güney-batı cephesinden demiryolu hattı geçmektedir.

2TAŞINMAZIN YASAL DURUMU

2.1Taşınmazın İmar Durumları

2.1.1 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı


Afyonkarahisar Belediyesi 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı 1990 yılından önce yapıldığından, belediye arşivlerinde plana esas meclis kararına ve plan hükümlerine rastlanmamıştır. Söz konusu taşınmaz 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda “ Küçük Sanayi Alanı “ olarak ayrılmış haldedir.


      1. 1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı


Konu parseli kapsayan 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planına göre taşınmaz “ Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı “ olarak ayrılmış haldedir.


2.1.11/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı


Planlama alanı; Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı (12.890,00 m2) olarak düzenlenmiştir. Konut dışı kentsel çalışma alanında; dumansız, kokusuz, atık ve artık bırakmayan ve çevre sağlığı yönünden tehlike yaratmayan imalathaneler, patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler içermeyen depolar ile her türlü ticaret, toptan ticaret, alışveriş merkezi, otel vb. konaklama tesisi çok katlı taşıt parkı, idari ve sosyo-kültürel tesis alanları, eğlence yerleri, spor tesisleri, banka, sigorta ve bürolar, çok katlı mağazalar, yerel ve bölgesel kamu kuruluşları yer alabilir. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarından uygun görüş alınmak koşulu ile özel hastane ve özel eğitim tesisi yapılabilir. Konut dışı kentsel çalışma alanında Emsal:2.00, Hmax:serbest olacaktır.
2.1.3.1 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Plan Hükümleri

1. PLAN ONAMA SINIRI AFYON İLİ MERKEZ İLÇESİ GÜVENEVLER MAHALLESİ 49 ADA 3 NO.LU PARSELİ KAPSAR. UYGULAMA İMAR PLANI, PLAN HÜKÜMLERİ, PLAN RAPORU VE PLAN PAFTASI İLE BİR BÜTÜNDÜR.

2. AFYONKARAHİSAR ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 13.08.2012 TARİHİNDE ONAYLANAN 1/1.000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINA ESAS JEOLOJİK-JEOTEKNİK ETÜT RAPORUNDA BELİRTİLEN HUSUSLARA UYULACAKTIR. YAPILARA ESAS PROJELERİN YAPILMASINDAN ÖNCE, PARSEL ÖLÇEĞİNDE ZEMİN ETÜDÜ YAPILMASI, YAPILARIN ZEMİN ETÜT SONUÇLARINA GÖRE PROJELENDİRİLMESİ ESASTIR.

3. KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA ALANINDA; DUMANSIZ, KOKUSUZ, ATIK VE ARTIK BIRAKMAYAN VE ÇEVRE SAĞLlĞI YÖNÜNDEN TEHLİKE YARATMAYAN İMALATHANELER, PATLAYICI, PARLAYICI VE YANICI MADDELER İÇERMEYEN DEPOLAR İLE HER TÜRLÜ TİCARET, TOPTAN TİCARET, ALlŞVERİŞ MERKEZi, OTEL VB. KONAKLAMA TESİSİ, ÇOK KATLI TAŞIT PARKI, İDARİ VE SOSYO-KÜLTÜREL TESİS ALANLARI, EĞLENCE YERLERİ, SPOR TESİSLERİ, BANKA,ĞSİGORTA VE BÜROLAR, ÇOK KATLI MAGAZALAR, YEREL VE BÖLGESEL KAMU KURULUŞLARI YER ALABİLİR. İLGİLİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN UYGUN GÖRÜŞ ALINMAK KOŞULU İLE ÖZEL HASTANE VE ÖZEL EGİTİM TESİSİ YAPILABİLİR. KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA ALANINDA EMSAL:2.00, HMAX:SERBEST OLACAKTIR.

4. YAPILARIN YIKILIP YENİDEN YAPILMASI DURUMUNDA PLANDA VERİLEN YAPI YAKLAŞMA MESAFESİNE UYULACAKTIR.

5. PROJE ALANINDA YAPILACAK HER TÜRLÜ İNŞAATTA "DEPREM BÖLGELERİNDE YAPILACAK BİNALAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE" VE "AFET BÖLGELERİNDE YAPILACAK YAPILAR HAKKINDA YÖNETMELİK" HÜKÜMLERİNE UYULACAKTIR.

6. BU PLAN NOTLARINDA BELİRTİLMEYEN HUSUSLARDA; 3194 SAYILI İMAR KANUNU VE İLGİLİ YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ İLE İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİNE VE MEVCUT 1/1.000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI PLAN HÜKÜMLERİNE UYULACAKTIR.

3TAŞINMAZIN HUKUKİ DURUMU


Konu taşınmaz ile ilgili yapılan Resmi Kurumlardaki araştırmada yargıya intikalle ilgili herhangi bir sorun olmadığı görülmüştür.

4TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ


Yüzölçümü 12.890,00 m2 olan 49 ada 3 parsel tapu kayıtlarında "BAHÇELİ KARGİR MALZEME OFİSİ DEPOSU VE MÜŞTEMİLATI" olarak kayıtlıdır. Güneyinde Afyon Çimento Fabrikası, batısında Afyon Otogarı ve Küçük Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Ayrıca parselin güneybatı cephesinden demiryolu hattı geçmektedir. İnceleme alanının içerisinde yapı olarak 300 m2 lojman, 3.930 m2 depo, 756 m2 idari birim, 54 m2 danışma binası, 25 m2 kömürlük bulunmaktadır.

Mevcut binanın ekonomik ömrünü tamamlamış olması ve harap halde bulunması nedeniyle bina için herhangi bir değer tespitine gidilmemiştir.Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azrefs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə